...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 F1: Button triumfon edhe në Barcelonë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: F1: Button triumfon edhe në Barcelonë   Mon May 11, 2009 3:50 pm

Ngasësi i skuterisë Brawn GP, Jenson Button është fitues edhe Çmimit të Madh të Spanjës në Formula 1, duke çuar në katër numrin e garave të fituara këtë sezon.

Anglezi ka përfunduar garën para shokut të tij të skuadrës Rubens Barrichello, i cili përfundoi i dytë, dhe para ngasësit të skuterisë Red Bull, Mark Webber, i cili po ashtu u ngjit në podium.

Me të filluar gara, vetura e sigurisë është dashur të futet në pistë, pas një aksidenti që dëmtoi formulën Toyota të Jarno Trullit. Edhe ish-kampioni i Formula 1, Kimi Raikkonen, i dha fund garës para kohe, kur pas 19 xhirosh Ferrari i tij u ndal në pistë.

Button vazhdon të kryesojë në tabelën e ngasësve me 41 pikë, i ndjekur nga Barrichello me 27 dhe Vettel me 23 pikë. Brawn GP në anën tjetër kryeson tek konstruktorët me 65 pikë, i ndjekur nga Red Bull me 38.5 dhe Toyota me 26.5.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
F1: Button triumfon edhe në Barcelonë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: