...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 United rikthehet në krye

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: United rikthehet në krye   Mon May 11, 2009 3:50 pm

Manchester United ka shënuar fitore me rezultat 2-0 në derbin e qytetit përballë Manchester Cityt, duke u rikthyer në krye të tabelës së Ligës Premier me tre pikë të pastra mbi Liverpoolin.

Djajtë e kuq vazhdojnë të marshojnë drejt mbrojtjes së titullit, dhe në ndeshjen e sotme të zhvilluar në Old Trafford, kryen punën që në pjesën e parë të saj.

Ishte Cristiano Ronaldo ai i cili i dha avantazhin e parë Manchester United pas 18 minutash lojë, pasi gjuajtja e tij nga goditja e lirë nuk arriti të ndalohej nga portieri Shay Given.

Me më pak se një minutë para fundit të pjesës së parë, Carlos Tevez dyfishoi rezultatin për të çuar Manchesterin të qetë në pauzën mes ndeshjeve. Pjesa e dytë e ndeshjes nuk rezultoi me gola, duke lënë fitues Manchester United.

Ekipi i Alex Ferguson rimerr kreun e Ligës Premier pasi rikthen epërsinë prej tre pikësh ndaj Liverpoolit, që qëndroi në krye të tabelës gjatë 24 orëve të fundit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
United rikthehet në krye
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: