...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa sekrete qe ben telefoni juaj!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
c00deX
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 10
Join date : 11/05/2009

MesazhTitulli: Disa sekrete qe ben telefoni juaj!   Mon May 11, 2009 8:59 pm

Disa sekrete qe ben telefoni juaj!

1-) Numri per ndihme ne cdo vend te botes eshte: 122
Ky numer puno dhe kur telefoni eshte i bllokuar.
Dhe kur nuk ka karte sim.
Provojeni.

2-) Mbyllet makinen dhe harruat celesat brenda dhe je large shtepise?
Duhet te marresh ne telefon dike ne shtepi qe ka celsa te dyte, ai duhet te afroje afer telefonit celulare control te celsava
dhe ju duhet te afroni telefonin tuaj ke porta e makines menjehere do hapen siguresat.
Kjo menyre ekziston dhe per bagazhin.
Provojeni.

3-) Mbaron bateria e telefonit tuaj?
Te gjithe telefonat kane nje rezerve rimbushje te baterise,
Klikoni *3370# automatikisht do aktivizohet rezerva e baterise
dhe do keni 50% rimbushje te baterise.
Kur ju te rimbushni materine rezerva rimbushet automatikisht.

4-) Cfar beni kur ju vjedhin telefonin?
Te gjitha pikeshitjet e mbajne te fshehte kete inf.
Kur bleni nje telefon kerkoni te merrni dhe serial number te telefonit.
Klikoni *#06# dhe shikoni serial number te telefonit ne ekran.
Ky serial number i perket vetem telefonit tuaj, nuk eshte i ngjashem me asnje tjeter ne bote.
Ruajeni diku, dhe nqs ju vjedhin telefonin ju duhet te merrin kompanine
qe i perket telefoni juaj dhe te ju tregoni serial number te telefonit,
ata kane mundesi te gjene telefoni kush e ka (por ne raste te tilla ata e bllokojne telefonin)
Dhe po te nderrojne karte sim telefoni nuk punon me.
Po te bejme te gjithe kete menyre vjedhja e telefonave nuk do vleje me!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.khc-group.tk
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Re: Disa sekrete qe ben telefoni juaj!   Sat Aug 15, 2009 10:02 am

Hallall Man Te Qoft Se Shum E Fort Koka Qiky Seen
Braaaaaaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Disa sekrete qe ben telefoni juaj!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Phreaking & Mobil/Celurar-
Kërce tek: