...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Biçikletë e pazakontë për humbje më të shpejtë të kilogramëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albvera
Anetar 10%
Anetar 10%
avatar

Numri i postimeve : 27
Join date : 11/05/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Biçikletë e pazakontë për humbje më të shpejtë të kilogramëve   Tue May 12, 2009 11:14 am
Kinezi 50-vjeçar Guan Baihua, një ushtar i pensionuar nga krahina kineze Qingdao ka dizajnuar një biçikletë të pazakontë për humbje të kilogramëve, shkruajnë mediat lokale.
Kinezi i moshës mesatare në shpikjen e tij ka punuar diç më gjatë se një vit e gjysmë, dhe aktualisht është duke kërkuar një distributor për biçikletën e tij. Goma e përparme është krijuar në formë të pesëkëndëshit, derisa e pasmja ka tri kënde.

Baihua pohon se biçikleta e tij është e dedikuar kryesisht për kënaqësi, mirëpo është edhe po aq ideale për humbje të kilogramëve pasi që për sjelljen e pedaleve duhen shumë më shumë përpjekje sesa tek biçikleta klasike.

“Me këtë biçikletë kam dashur që njerëzve t’u ofrojë një alternativë, sepse bota është mbushur përplot me produkte identike dhe bajate”, ka deklaruar krijuesi i biçikletës së pazakontë.

Gazetari i cili e ka shkruar tregimin për Baihuan ka shtuar se biçikleta nuk është aq vështirë të vozitet sa duket në shikim të parë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Albveraa.tk
 
Biçikletë e pazakontë për humbje më të shpejtë të kilogramëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: