...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kontrollimi i kompjuterave ne LAN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Kontrollimi i kompjuterave ne LAN   Tue May 12, 2009 3:59 pm

Kontrollo kompjuterat ne LAN :


1.Hap My Computer
2.Ne te majt zgjedhim: 'My Network Places'
3.Tani selektoni 'Search Active Directoy.'
4.Nen opcionin Find zgjidhni 'Computers'.
5.Klikoni 'Find now' per te gjetur listen te kompjuterave ne Network.
6.Kliko me mausin e djatht ne PC e viktimes edhe kliko 'Manage'.
7.Tani do ta shihni nje pamje me 'Computer managment'
8. Klikon me mausin e djatht ne fushen e siperme ne anen e majt. Dicka perpara "Computer Managment (Computername/Domain)"
9.Selekto Properties dhe pastaj Advanced.
10.Posht 'Startup and Recovery' kliko 'Settings'
11.Kliko butonin 'Shutdown', dhe do ti fiket kopjuteri , aty mund te gjeni edhe opcione te ndryshme .

KESHILLË: Zgjedhni 'Always' poshte 'Force App Closed'- ky hap i ndalon viktimat nga ruajtja e punes qe kan bere teri tani ne PC. Ne fund klikoni OK .

Kjo funksionon vetem nese je me drejta administrative edhe e ke user/pass te njejt me ate te viktimes

e kete qe e ke thon ti funksionon ne Active Directory nese je admin e jo ne WORKGROUP
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kontrollimi i kompjuterave ne LAN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: