...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rriteni shpejtesin e Hard Diskut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Rriteni shpejtesin e Hard Diskut   Tue May 12, 2009 4:02 pm

--------------------------------------------------------------------------------

RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT

]RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT

Ja nje TUtO nga une qysh me rrit shpejtesine e HARD-DISKUT.Une nuk i mar pergjegjsin nese juv dodh diqka PC tuaj.

Kryeni ket veprim vetem nese PC i juaj osht 256mb RAM ose me i lart.
shkoni te START pastaj shkoni RUN edhe e shkruni SYSEDIT.EXE
->qelen 4 dritare .e lyp dritaren me emrin system.ini
kerkoni deri en Fund te dritares edhe lypne
nje rresht ku shkrun [386enh].
atyh e shtyp ENTER per me dal me ni rresht tri dhe ne at rresht shkruani Irq14=4096

Pastaj shkoni te FIle edhe bonja SAVe .
Ndryshimet do te verehen pasi tja boni REBOOT.

VEREJTJE:sipas disa te dhenav kjo METOD osht per diska IDE drives ,por sipas te disa te dhenav me te reja kjo osht e mundshme edhe per SCSI disks.[/b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Rriteni shpejtesin e Hard Diskut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: