...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta vendosim nje tekst tjeter kur hapet pc ne vend te welcome

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Si ta vendosim nje tekst tjeter kur hapet pc ne vend te welcome   Tue May 12, 2009 4:09 pm

Tutorale : Si te vendosim textin tuaj ne Vend te Welcome

=========================


Per kete gje na nevojitet Resource Hacker...

Ate mund ta downloadoni http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip

Pastaj Procedura eshte keshtu ....:

Pasi qe ta shkarkojme programin e instalojm ate ne kompjuter...

Pasi ta kemi instaluar duhet ta hapim programin dhe shkojm tek File > Open tani shkojm tek: C:\\WINDOWS\\system32 dhe e gjejm fajllin logonoui.exe

Pasi ta kemi hapur klikojm tek String Table > 1 > 1033

Tani te Welcome ne anen e djath e klikojm aty keshtu shkruan: "Welcome" e ndroni ja vendosni emrin tuaj dhe klikoni Compile Script dhe pasi ta kemi ber kete shkojm tek Open e ruajm e bejm Save AS me qfardo emrin qe ju e deshironi dhe e ruajm tek C:\\WINDOWS\\system32

Dhe pasi qe e keni rregullu apo modifiku Welcom Screen fajllin e Windowsit tash shkojm ne Regsitry Editor qe te ta mundesojm qe Welcome Screen te filloj nga fajlli qe kemi deshir ne pra fajllin qe e kemi rregullu me lart
shkoni Start > Run shkruani regedit edhe OK ose Enter pasi qe hapet Editori i Regjistrit shpalosim
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\WindowsNT\\Cu rrentVersion\\Winlogon dhe ka fundit e keni UIHost dhe klikojm dy her ne te pasi hapet shenon emrin e fajllit se si e keni len ju e shenoni emrin si e keni ruajtur me pare
tani ja bejm restart kompjuterit dhe pastaj do te funksjonon.. Shpresoj te jeni te kenaqur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta vendosim nje tekst tjeter kur hapet pc ne vend te welcome
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: