...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta hapim nje projekt te ri ne Visual C++ Net

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Si ta hapim nje projekt te ri ne Visual C++ Net   Tue May 12, 2009 4:24 pm

Pra si gjithmon ne visual studio .net 2003 eshte pak i perzim per hapjen e nje projekti te ri.

pra ne ketu tutorial ju do te mesoheni te hapninje projekt te ri ne C++ per krijimin e programeve qe ekzekutohen ne Console.

ok fillojm kush e ka Visual Studio .NET 2003 ne ta hap dhe do dju tel kjo figur.
un pe marr vetem gjysen e screenit
Kliko Ketu për ta rrit foton full.

pasi tju del ky screen
shkoni ne menyn File > New > Project
dhe pastaj pasi te keni shtypur Project do tju del ky screen

pastaj ju e zdheni Win32Project ne anen e djatht siq e kam selektuar un dhe shkoni e shkruani emrin e programit..aty ku po thot Name tani textboxt e shkruani emrin eprojektit tuaj dhe e shtypni ok
pastaj do tju del nje screen tjeter si kjo

pastja aty e keni OverView dhe Application Settings ju selektoni Application Settings dhe do te keni nje screen sikur ky:

pastaj ju rregullone aty dhe screen pas rregullimeve duhet te duket keshtu:
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 607x426 and weights 17KB.

pasi ta keni bere edhe rregullimin e shtypni Finish dhe vazhdojm me hapa tjer
tasht shkoni File > Add New Item
dhe do tju del nje screen sikur kjo
Kliko Ketu për ta rrit foton full.

vetem e selektoni ikonen C++ File (cpp) a qysh eshte si e kam selektuar edhe un dhe e futni edhe emrin e programit ky eshte emri i programit ket e shkruani aty ku po shkrun Name dhe i mshone Open... dhe pastaja do tju paraqitet faqja per kodim dhe tasht mund te beni kodimin ne C++ .NET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta hapim nje projekt te ri ne Visual C++ Net
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Gjuhet Programuese :: C / C++-
Kërce tek: