...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa ushtrime c++

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Disa ushtrime c++   Tue May 12, 2009 4:28 pm

Ushtrime C++

Ne k?t? teme do t? keni mund?si qe te krijoni nj? program tuajin p?r c++ por vet?m duke shkruajtur kode te cilat mund te kompilohen ne c++....
S? pari do t? filloj me disa ushtrime te thjeshta p?r t? par? se sa ne gjendje jan? antaret e forumit..

1. nj? program i cili shfaq ne ekran k?t?:
::::::un? jam Nek007:::::
//?sht? programi me i thjesht? p?r c++
#include
using namespace std;
int main(){
cout<<"un? jam Nek007"<return 0;
}

ushtrimi i par? p?r te b?r? ?sht?:
nj? program i cili kthen temperaturen nga Fahrenheit ne Celcius, duhet te pyesni perdoruesin se ?far? konvertimi do t? beje, f-->c apo c-->f, pa?i fat....
__________________
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Disa ushtrime c++
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Gjuhet Programuese :: C / C++-
Kërce tek: