...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Motori 1.2 litrash në Golfin e ri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Motori 1.2 litrash në Golfin e ri   Tue May 12, 2009 5:05 pm

Motori i ri TDI prej 1.6 litrash tanimë është paralajmëruar, e tani arrin edhe lajmi se në Golfin e ri do të gjendet edhe motori i vogël turbo me benzinë prej vetëm 1.2 litrash.

Paleta e motorëve për VW Golf VI edhe më tutje po zgjerohet. Për motorin e ri me naftë 1.6 litrash veçmë kemi dëgjuar, ai vjen në versione prej 90 dhe 105 kuaj fuqi.

Megjithatë, tani vëmendje më të madhe tërheq paralajmërimi i motorit të ri me benzinë prej vetëm 1.2 litrash, i cili me ndihmën e turbo-mbushësit zhvillon 105 kuaj fuqi dhe moment të rrotullimit 175 Nm në vetëm 1.500 O/min. Supozohet se ai do të zëvendësojë motorin aktual prej 1.6 litrash.

Të dhënat për shpenzimet dhe performansat tani për tani nuk janë në dispozicion, derisa premiera është caktuar për panairin e automjeteve të Frankfurtit, në muajin shtator të këtij viti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Motori 1.2 litrash në Golfin e ri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: