...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 United një pikë larg titullit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: United një pikë larg titullit   Thu May 14, 2009 8:17 pm

Manchester United është rikthyer nga diavantazhi 1-0 në pjesë të parë, për të shënuar fitore prej 2-1 në pjesë të dytë dhe për të krijuar gjashtë pikë diferencë në krahasim me Liverpoolin, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund të sezonit.

Pavarësisht se djajtë e kuq dominuan në raste në fillim të ndeshjes, ishin vendasit që kaluan të parët në epërsi me anë të goli të Hugo Rodallega, në minutën e 28 të lojës.

Argjentinasi Carlos Tevez hyri si zëvendësues në pjesën e dytë të lojës dhe shënoi një gol të shkëlqyeshëm pas asistimit nga Michael Carrick, duke barazuar rezultatin në JJB Stadium (61’).

Carrick doli të ishte shtylla e sotme e Manchesterit, pasi shënoi edhe golin e fitores katër minuta para fundit të ndeshjes, pas një asistimi nga John O’Shea (86’).

Me tre pikët e reja, Manchesteri krijon gjashtë pikë diferencë ndaj Liverpoolit, dhe ka nevojë vetëm për një pikë për të siguruar titullin e tretë radhazi në Ligën Premier.

Ndeshja e ardhshme e ekipit të drejtuar nga Sir Alex Ferguson, është derbi i vikendit përballë Arsenalit në Old Trafford.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
United një pikë larg titullit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: