...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 1.197 pirsingje brenda një dite

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albvera
Anetar 10%
Anetar 10%
avatar

Numri i postimeve : 27
Join date : 11/05/2009
Age : 30

MesazhTitulli: 1.197 pirsingje brenda një dite   Sat May 16, 2009 8:46 pmMe dëshirën emri i tij që të gjendet në mesin e faqeve të Librit të rekordeve Guinness, një mashkull nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës është dorëzuar në duart e një “mjeshtri” të pirsingjeve, i cili e ka shpuar trupin e tij me qindra gjilpëra, duke ia shpuar shpinën 800 herë.
Teksasiani i pasionuar me “dekorimet” e trupit pohon se ka thyer rekordin e Guinnessit pasi që brenda një ditë të vetme në trupin e tij ka vendosur hiq më pak se 1.197 pirsingje.

Jeremy Stroud pohon se më 2 maj për rreth pesë orë në trupin e tij janë futur 800 gjilpëra në shpinë, në dorën e djathtë 300, 50 në këmbë dhe 20 në dorën e majtë.

Thotë se gjilpërat i janë larguar në fund të ditës, por se vragat i kanë mbetur nëpër tërë trupin.

Afër Stroudit gjatë tentimit të tij për të thyer rekordin kanë qenë dy infermierë, si dhe dëshmitarët e fotografi, i cili me fotoaparat ka regjistruara tentimin e tij për të thyer rekordin.

Stroud thotë se e ka pasur për qëllim të bëj 2.000 pirsingje, mirëpo në një moment dhimbja e shkaktuar prej tyre ka qenë tepër e fuqishme për të vazhduar tutje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Albveraa.tk
 
1.197 pirsingje brenda një dite
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: