...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Santanderi deklason Atleticon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Santanderi deklason Atleticon   Sat Apr 25, 2009 8:14 am

Skuadra e Racing Santanderit ka shënuar fitore të thellë prej 5-1 kundër Atletico Madridit duke ua vështirësuar punët kryeqytetasve, të cilët kërkojnë një vend i cili çon në Ligën e Kampionëve.

Serinë e golave e filloi Christian Salas (9’), ndërsa pas pesë minutash (16’) dyfishoi Ezequiel Garay. Pa përfunduar pjesa e parë, vendasit shënuan edhe një herë, ndërsa këtë radhë golashënues ishte Mohammed Tchite (38’).

Në pjesën e dytë mysafirët ngushtuan rezultatin në 3-1 me një gol nga pika e bardhë të shënuar nga Diego Forlan (62’), por kjo ishte krejt çka bënë ata në këtë ndeshje.

Tre minuta më vonë (65’), Pedro Munitis ngriti sërish epërsinë për vendasit, ndërsa rezultatin përfundimtar, prej 5-1, e vendosi Nikola Zigic (87’).

Ndërkohë, Villarreali i ka dhënë fund serisë së dobët të ndeshjeve, pasi të enjten mbrëma e ka mposhtur Recreativo Huelvan me rezultat prej 2-1, për të shpresuar për vendin e katërt, i cili është tre pikë larg dhe mbahet nga Valencia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Santanderi deklason Atleticon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: