...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Wolfsburg shumë pranë titullit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Wolfsburg shumë pranë titullit   Sat May 16, 2009 9:03 pm

Lideri i Bundesligës, Wolfsburg, e ka shkatërruar skuadrën e Hannoverit, për të bërë një hap shumë të sigurt drejt titullit të Kampionatit gjerman.

Takimi i zhvilluar të shtunën në AWD Arena, ndërmjet Hannoverit dhe Wolfsburgut, ka përfunduar me fitoren skuadrës mysafire me rezultat prej 5-0.

Serinë e golave e filloi sulmuesi në top-formë, Edin Dzeko, në minutën e 14-të, ndërsa më pastaj sulmuesi tjetër në formë, Grafite, dyfishoi dhe trefishoi rezultatin pa përfunduar pjesa e parë (33’ dhe 36’).

Në pjesën e dytë Wolfsburgu shënoi edhe dy herë me anë të sulmuesit boshnjak, i cili në minutën e 53-të shënoi golin e katërt për mysafirët dhe të dytin personal, ndërsa dhjetë minuta pa përfunduar koha e rregullt, Dzeko kompletoi hat-trickun e tij.

Me këtë fitore Wolfsburgu ka dy pikë më shumë se Bayern Munichu kur ka mbetur edhe një xhiro për t’u zhvilluar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Wolfsburg shumë pranë titullit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: