...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NBA: Philadelphia trondit Orlando Magic

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: NBA: Philadelphia trondit Orlando Magic   Sat Apr 25, 2009 12:17 pm

Philadelphia 76ers në mënyrë të paimagjinueshme ka tronditur ekipin e Orlando Magic kur një gjuajtje në sekondën e fundit i dha këtij ekipi fitoren prej 96-94 dhe avancimin prej 2-1 në takimet e play-offit të Konferencës Lindore.

Andre Iguodala, gjuajtja e të cilit ishte vendimtare për fitoren, kontribuoi për 76ers me 29 pikë gjatë ndeshjes, derisa Andre Miller shënoi 24 pikë dhe nëntë kërcime. Dwight Howard shënoi 36 pikë dhe 11 kërcime për Magic.

Në ndeshjen tjetër të Lindjes, LeBron James ka shënuar triple-double për Cleveland Cavaliers që shënuan fitore 79-68 ndaj Detroit Pistons, që është në prag të eliminimit.

James shënoi 25 pikë, 11 kërcime dhe nëntë asistime, derisa Joe Smith erdhi nga stoli për të kontribuar me 19 pikë dhe 10 kërcime për Cleveland, që tash avancon me 3-0 dhe mund të eliminojë Detroitin nëse fiton në udhëtim edhe në ndeshjen e ardhshme, të katërtën.

Në ndeshjen e Perëndimit, Houston Rockets ka shënuar fitore me rezultat të ngushtë 86-83 ndaj Portland Trail Blazers, për të avancuar 2-1 në ndeshjet e rundit të parë të play-offit.

Luis Scola ndihmoi ekipin me 19 pikë, ndërsa 16 të tjera erdhën nga Shane Battier. Ylli i All-Star, Brandon Roy, kontribuoi vetëm me 19 pikë për Portland.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
NBA: Philadelphia trondit Orlando Magic
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: