...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Të lutem ma sjellë një pije,

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lumi-g
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 457
Join date : 26/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Të lutem ma sjellë një pije,   Mon Jun 08, 2009 4:19 pm

Të lutem ma sjellë një pije, i thotë majmuni stjuardesës në aeroplan.
- Baju o majmun - ia kthenë ajo
- Një pije oj rrospihe - i thotë papagalli
- Urdhëroni pijen - ia kthen ajo duke i dhënë pijen papagallit
Pas disa çastesh majmuni sërish me kulturë e lutë stjuardesën
- Ju lutem, a bën një pije
- Hesht o majmun - ia kthen ajo. Majmuni e shikon papagallin që bëhej gati të kërkonte pije.
- Një pije ma sjell shpejt, oj shtrigë - thotë papagalli dhe stjuardesa ia sjellë pijen. Majmuni habitet dhe gati sa nuk plasë nga inati. Vendos të bëhet më arrogant.
- Ma sjellë edhe mua një pije oj lavire e ndyrë - bërtet majmuni
- Edhe mua, oj e poshtër - flet papagalli
Stjuardesa më nuk duron dhe që të dy i hudh jashtë dritareve të aeroplanit.
Duke rënë poshtë, papagalli e shikon majmunin tek bie i pafuqishëm dhe e pyet:
- O majmun, a din ti të fluturosh?
- Jo, - ia kthen ai.
- Ani, ç'ka t'u kru' me folë - thotë papagalli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Të lutem ma sjellë një pije,
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Humor & Gjëegjeza-
Kërce tek: