...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Një njeri vërtetë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lumi-g
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 457
Join date : 26/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Një njeri vërtetë   Mon Jun 08, 2009 4:26 pm

Një njeri vërtetë nuk ishte i kënaqur me ”pajisjen” e vet. E kishte shumë të gjatë. E pabesueshme, por e kishte të gjatë 50 cm.
Pas këshillave te mjeku, të cilat nuk i ndihmuan, ai vendosi të shkoj të kërkoj ndihmë te një falltore.
Pasi mendoj gjatë falltorja i tha të shkojë në mal ku ai do të takonte Zanën e malit.
- Pyete Zanën e malit, a do të martohet me ty? Nëse ajo përgjigjet “JO”, ai do të të zvogëlohet me 10 cm. Por nëse ajo thotë “PO”, atëherë ai do të bëhet më i gjatë për 10 cm.
Ky mendoj gjatë e gjatë por nuk kishte rrugëdalje, duhej të rrezikonte.
U nis për në pyll dhe pas pak takoj Zanën e malit dhe i tha:
- Të lutem Zana e malit, martohesh me mua?
- Jo, - i tha Zana e malit.
Ky vrapoj te shtëpia, e mati ”atë” dhe për habinë e tij e kishte 10 cm. më të shkurtër. Pra tash e kishte vetëm 40. cm.
I gëzuar se fati i buzëqeshte, ai vrapoj prapë në pyll dhe prapë ia bëri të njëjten pyetje Zanës së malit:
- A martohesh me mua?
- Jo, - i tha prapë ajo.
Ky vrapoj prapë në shtëpi dhe e mati. Ishte i gjatë vetëm 30 cm.
Ashtu i gëzuar ai mendoj: 20 cm. do të ishte krejt perfekt! Dhe vrapoj drejt në pyll, e takoj Zanën e malit dhe prapë e pyeti ,,Martohesh me mua?’’.
- I dashur, tha Zana e malit, a je i shurdhër apo nuk kupton? Të kam thënë, por po ta përsëris prapë, JO, JO, JO!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Një njeri vërtetë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Humor & Gjëegjeza-
Kërce tek: