...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Federer fiton në French Open dhe hyn në histori

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Federer fiton në French Open dhe hyn në histori   Mon Jun 08, 2009 5:18 pm

Roger Federer ka fituar titullin e parë të tij French Open dhe të 14-tin titull Grand Slam duke mposhtur me lehtësi suedezin Robin Soderling, 3-0 në sete (6-1; 7-6; 6-4) në finalen në Roland Garros.

Duke fituar turneun francez Federer, i cili ka të humbur vetëm një set gjatë 10 takimeve me Soderling, është bërë vetëm tenisti i gjashtë në botë që ka fituar të gjithë katër turnetë e mëdhenj në karrierë, si dhe ka barazuar rekordin e Pete Sampras me 14 tituj të mëdhenj të fituar.

“Nuk ishte aspak e vërtetë të përballesha me emocionet. Mund të jetë fitorja më e madhe në karrierën time”, ka thënë 27-vjeçari, i cili ka humbur nga numri një i botës në tenis, Rafael Nadal, në tre finalen e kaluara.

“Për mua ai është lojtari më i mirë në histori”, ka thënë Soderling për zviceranin, pas ndeshjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Federer fiton në French Open dhe hyn në histori
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: