...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kompania Asus kundër hajnave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
CriticaL|StrikeS
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 20
Join date : 24/04/2009

MesazhTitulli: Kompania Asus kundër hajnave   Sat Apr 25, 2009 12:52 pm


Kompania Asus ka paralajmëruar se laptopët e saj nga seria P do t’i pajis me teknologjinë e kompanisë Intel për mbrojtje nga vjedhjet e hajnave.

Nëse në laptop bartni dokumente të rëndësishme, apo vetëm keni frikë se mund t’ua vjedhin, Asus i është bashkuar tani për tani numrit të vogël të prodhuesve të cilët integrojnë teknologjinë për mbrojtje nga vjedhjet. Bëhet fjalë për teknologjinë e Intel “Anti-Theft PC Protection Technology” të cilën ata do të fillojnë ta integrojnë në laptopët e serisë P dhe atë në modelet P30 e P80.

Kjo teknologji ofron mundësinë që përdoruesi me anë të formës pa tela (wireless) të dërgojë një kod i cili paaftëson kompjuterin e vjedhur dhe i bën të dhënat në disk të palexueshme për hajnat. Nëse ndodhë çudia dhe laptopi kthehet në ndonjë formë, atëherë me fjalëkalimin përkatës kompjuteri aftësohet sërish
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kompania Asus kundër hajnave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: