...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fitore minimale e Argjentinës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lumi-g
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 457
Join date : 26/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Fitore minimale e Argjentinës   Tue Jun 09, 2009 12:00 pm

Përfaqësuesja e Argjentinës ka shënuar fitore minimale në
ndeshjen kundër Kolumbisë, të vlefshme për kualifikimet në Kampionatin
Botëror, Afrika e Jugut 2010.

Takimi i zhvilluar në
stadiumin Monumental të Buenos Airesit, ndërmjet Argjentinës dhe
Kolumbisë ka përfunduar me rezultat prej 1-0 në favor të përfaqësueses
vendase.

Goli i vetëm në ndeshje u shënua në minutën e 56-të, ndërsa golashënues ishte mbrojtësi Daniel Alberto Diaz.

Ishte ky një rikthim shumë i rëndësishëm te fitorja, pasi para kësaj
xhiroje të zgjedhurit e Diego Maradonas pësuan humbje me rezultat prej
6-1 nga Bolivia.
Ndërkohë, në takimin tjetër, fitore me rezultat prej 1-0 ka
shënuar edhe Venezuela në udhëtim te Bolivia, me autogolin e Riveros
(33’).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Fitore minimale e Argjentinës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: