...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Përgjigja e Google ndaj Wolfram Alphas: Google Squared

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Përgjigja e Google ndaj Wolfram Alphas: Google Squared   Tue Jun 09, 2009 1:36 pmPasi që njëra pas tjetrës, brenda një periudhe të shkurtër, janë paraqitur Wolfram Alpha e Bing dy makina të reja të kërkimit, Google ka qenë e shtyrë të përgjigjet në këtë sfidë. Përgjigja quhet Google Squared.

Përshtypja e parë që lihet në krahasim me aplikacionet tjera në të cilat Google zakonisht vendos shenjën beta në këtë produkt i është dashur ta vendos atë alpha.

Interesante është ideja që përgjigjet kërkohen dhe merren në formë tabelore, por rezultatet janë paksa të dyshimta.

Mbetet të shihet nëse kjo do të jetë përgjigja e duhur, apo Google do të mundohet edhe më për t’iu përgjigjur konkurrentëve në treg.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Përgjigja e Google ndaj Wolfram Alphas: Google Squared
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: