...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Palm Pre - fillim i suksesshëm i shitjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Palm Pre - fillim i suksesshëm i shitjes   Tue Jun 09, 2009 1:40 pmRezultatet jozyrtare flasin për shitje të suksesshme të Palm Pre. Gjatë fundjavës janë shitur mbi 50.000 pajisje.

Analistët e tregjeve të kompanisë Piper Jaffray e J. P. Morgan vlerësojnë se fillimi i shitjes së telefonit të mençur (smartphone) Palm Pre ka kaluar me sukses. Sipas të dhënave të tyre, pajisjet pothuajse në të gjitha pikat e shitjes të operatorit telefonik Sprint janë shitur, mirëpo kjo pjesërisht do të mund të ishte edhe për shkak të numrit të vogël të tyre në ditën e fillimit të shitjes – në mes të 30 e 200 telefonave për dyqan, varësisht nga qyteti.

Gjatë javës priten dërgesa të reja derisa të dhënat jozyrtare flasin për mbi 50.000 njësi të shitura gjatë fundjavës. Nuk duhet harruar se Apple gjatë javës së parë ka arritur të shes 146.000 iPhone të gjeneratës së parë.

Mirëpo, nëpër internet tanimë kanë filluar të sillen muhabetet për bug-at e parë - fikjen dhe nxehjen e Palmit (që do të mund të zgjidheshin me përditësimin e softuerëve firmuare), derisa një numër i përdoruesve po paraqesin edhe lloj-lloj “gërvishtjesh” nëpër ekran dhe ndriçimin e tyre të pabarabartë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Palm Pre - fillim i suksesshëm i shitjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: