...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mitsubishi fillon shitjen e automjetit elektrik iMiEV

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Mitsubishi fillon shitjen e automjetit elektrik iMiEV   Tue Jun 09, 2009 1:42 pmMitsubishi në Japoni ka filluar prodhimin e automjetit elektrik të bazuar në modelin e tyre të automjetit kompakt për qytet – iMiEV.

Prodhuesi japonez deri në fund të vitit planifikon të prodhoj 2.000 njësi të iMiEV, derisa në vitin e ardhshëm nga fabrikat e saj do të lëshohen edhe 5.000 njësi tjera të planifikuara. Pritet që deri në fund të vitit njësitë e para të tyre të përfundojnë në duart e personave fizik.

Çmimi i një iMiEV në Japoni do të kushtojë rreth 32.000 euro, por me subvencionimet e shtetit për automjetet ekologjike çmimi final do të duhej të dilte në rreth 22.000 euro.IMiEV futet në lëvizje nga motori me fuqi prej 63 kuaj fuqi i cili energjinë e thith nga paketa e baterisë litium jon, e me një mbushje mund të kalojë deri në 160 kilometra, me shpejtësi mesatare prej 90 km/h. Shpejtësia maksimale të cilën e arrin është 130 km/h.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mitsubishi fillon shitjen e automjetit elektrik iMiEV
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: