...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lëshim sigurie në Blackberry

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Lëshim sigurie në Blackberry   Tue Jun 09, 2009 1:46 pmSulmuesit potencial me ndihmën e dosjeve të modifikuara përkatëse . PDF mund të marrin kontrollin mbi pajisjet e pronarëve BlackBerry.

Kompania Research In Motion (RIM) ka lëshuar një arnim të sigurisë për përdoruesit të cilët për qasje në postë elektronike përdorin pajisjet BlackBerry.

Në vërejtjen e sigurisë të publikuar në faqet e veta zyrtare BlackBerry theksohet se sulmuesit potencial mund të shfrytëzojnë bashkëngjitjet përkatëse .PDF të modifikuara.

Nëse përdoruesi hapë një bashkëngjitje të tillë, ajo tenton të instalojë një softuer dashakeq dhe kështu përdoruesi i mundëson sulmuesit të merr kontrollin mbi pajisjen dhe të dhënat e tij të besueshme.Edhe pse tani për tani nuk ka informata për keqpërdorimin e lëshimit, RIM këshillon që të bllokohen të gjitha bashkëngjitjet në postën elektronike derisa nuk të instalohet arnimi përkatës i sigurisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lëshim sigurie në Blackberry
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: