...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vjen Opera 10 Beta 1

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Vjen Opera 10 Beta 1   Tue Jun 09, 2009 1:48 pmKompania norvegjeze Opera Software me vite të tëra po përpiqet të arrij konkurrentët e saj në treg, mirëpo përkundër karakteristikave të mira të softuerit të saj, kjo nuk po i shkon edhe aq për dore.

Versioni më i ri i Operas, i paraqitur në 10 Beta 1, do të mund t’i sillte kompanisë ndonjë përqindje më të madhe.

Opera më e re u ofron përdoruesve paketën e përmirësuar të aplikacioneve të uebit në një vend – shfletues klasik i përmbajtjeve të internetit, aplikim të postës elektronike, klient RSS dhe aplikacion për shkarkimin e dosjeve torrent.

Pos kësaj, Opera i është nënshtruar edhe disa ndryshimeve kozmetike, kështu që pamja standarde e shfletuesit do të thoshim se është modernizuar. Sipas paralajmërimeve nga tabori i Operas, pamja e këtij shfletuesi në fund do të jetë edhe më e bukur.

Nga shtojcat standarde me të cilat përdoruesit tanimë janë mësuar brenda shfletuesit gjendet opsioni Speed Dial i cili tani është rritur në 25 faqe maksimale në paraqitje, derisa edhe vet pamja mund të personalizohet në masë të madhe. Madje i është përmirësuar edhe mënyra e punës Opera Turbo e cila do të jetë shumë e dobishme për përdoruesit me lidhje të dobëta të internetit.

Operan 10 Beta 1 mund ta shkarkoni nga adresa www.opera.com/browser/download
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vjen Opera 10 Beta 1
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: