...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 iPhone 3GS në shitje nga muaji korrik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: iPhone 3GS në shitje nga muaji korrik   Tue Jun 09, 2009 1:50 pmNë konferencën WWDC është paraqitur iPhone 3GS (S është për shpejtësi) i cili në shitje do të del gjatë muajit korrik.
Apple në konferencën WWDC të mbajtur dje ka paraqitur shumë risi, mirëpo më interesantja padyshim është i riu iPhone 3GS.

Vet dizajni fizik i pajisjes ka mbetur i njëjtë me modelin aktual 3G, mirëpo thashethemet kanë dalë të jenë bukur të sakta sa u përket risive harduerike.

Pajisja lexon faqet e internetit 2.9 herë më shpejtë se modeli 3G, 3.6 herë më shpejtë shfleton dokumentet Excel, 2.4 herë më shpejtë lexon lojërat si dhe hap aplikacionin për porosi 2.1 herë më shpejtë. Për vet harduerin nuk është bërë fjalë. Telefoni ka fotoaparat prej 3 megapikselash me auto-fokus, opsionin makro dhe mundësinë e incizimit të video materialeve në rezolucion VGA dhe 30 fotografi në sekondë. Prej tani është mbështetur edhe HSPA më i shpejtë prej 7.2 Mbps.

Risi është edhe Voice Control, mundësia e thirrjes dhe udhëheqjes me zë, vet iPhone mund të përgjigjet në emrin e këngës, e në të është integruar edhe mbështetja për Nike+.


Sikur edhe siç thoshin thashethemet e shumta, pajisja posedon kompasin digjital si aplikacion të veçantë, mirëpo si funksionalitet është integruar edhe në Google Apps.

Sistemi operativ natyrisht është iPhone OS 3.0, i cili për pronarët e pajisjeve të tanishme fillon shpërndarjen nga 17 qershori nëpërmes iTunes, pa pagesë përveç për iPod Touch. Bateria është më e qëndrueshme në krahasim me 3G – 5 orë të bisedës 3G, 12 orë 2G, 30 orë dëgjimi të muzikës, 10 orë të shikimit të video materialeve dhe 9 orë të shfletimit të internetit me anë të rrjetit WiFi. Me gjithë këto, është gjetur vend edhe për kriptim harduerik të dhënave.

Dhe në fund çmimet, iPhone 3GS (16 GB) kushton 199 dollarë, derisa modeli me kapacitet prej 32 GB 299 dollarë.

iPhone 3G edhe më tutje mbetet në ofertë, por vetëm versioni prej 8-gigabajt me çmim prej 99 dollarësh. iPhone i ri fillon shitjen më 19 korrik të këtij viti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
iPhone 3GS në shitje nga muaji korrik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: