...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjendet pronarja e xhekpotit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Gjendet pronarja e xhekpotit   Tue Jun 09, 2009 1:58 pm


Studentja nga Australia perëndimore ka kontrolluar tiketat e vjetra të lotarisë dhe ka kuptuar se para dhjetë muajsh ishte tërhequr numri i saj dhe ishte pikërisht ajo e cila kishte fituar 13 milionë dollarë australianë.

Gruaja rreth moshës së tridhjetave ka fituar 13.185.273 milionë dollarë australianë (afro 7.5 milionë euro) me tiketën e lotarisë të cilin ia kishte dhuruar baba i saj.

Tiketa ishte tërhequr më 22 korrik të vitit 2008 për Oz Lotto jackpot, i cili në përgjithësi ishte 50 milionë dollarë.

Krejtësisht e pavetëdijshme se tiketa vlen një vit, fituesja me fat ka vendosur të kontrollojë nëse kishte fituar ndonjë shumë për të mundur ta ndihmojë familjen e saj.

"Jam zgjuar sot e brengosur për situatën time financiare", ka deklaruar ajo për Lotterywest.

"Më shtyu diçka të kontrollojë tiketat dhe mendova, nëse fitoj diçka, mund t’i ndihmoj nënës dhe babës", ka shtuar ajo.

Fillimisht ka menduar se ka fituar vetëm 13.000 dollarë, e kur ja kanë treguar shumën e vërtetë, mezi ka arritur të qëndrojë në këmbët e veta.

"Disa herë i kam kontrolluar presjet dhe vendet decimale dhe atëherë e kam kuptuar. Gjithmonë më kujtohet se si nëna më kishte thënë se nëse fitoj në lotari, më duhet ta pranojë atë qetazi", ka shtuar fatlumja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Gjendet pronarja e xhekpotit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: