...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hapni e-mail@domaini-juaj.com

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Hapni e-mail@domaini-juaj.com   Tue Jun 09, 2009 2:05 pm

Hapni e-mail@domaini-juaj.com
Hapni e-mail@domaini-juaj.com
Live.com mundeson qe ju te hapni e-mail@domaini-juaj.com duke lidhur domainin tuaj me MX Records te Hotmail.com pastaj secili do te kete mundesi te hap e-mail@domaini-juaj.com me Inbox 2Gb ne Hotmail.com

1. Se pari hyni ne
Kodi:
http://domains.live.com/. Klikoni tek \"Get Started\"

3. Pastaj \"Use a domain I already own\" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko \"Continue\"

5. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj. Klikoni tek \"Create a new Windows Live ID in your domain, ex: myadmin@domain-i-juaj.com\". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo email etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim..

6. Pastaj: You are currently signed in as myadmin@domaini-i-juaj.com. To make myadmin@domaini-i-juaj.com the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue. Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator myadmin@domaini-i-juaj.com qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue

7. Tani jeni ne açountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo domain tjeter) dhe pas 24 oreve ju mund te hapni e-mail@domaini-juaj.com me inbox 2 Gb ne hotmail.com

8. Qe te hapni \"Membership\" qe do te thote secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com shkoni tek \"Open Membership\" dhe klikoni \"Turn On Membership\"

9. Tani \"Membership\" eshte e hapur shkoni tek \"Sign-up Module\" dhe aty e keni HTML Kodin per ta vendosur ne faqen tuaj qe secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com

10.Qe te beni login ne açountin tuaj hyni ne
Kodi:
http://domains.live.com dhe klikoni \"Sign in\", ketu mund te beni login me e-mail adresen me te cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Hapni e-mail@domaini-juaj.com
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: