...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Koncert maratonik i fëmijëve për Guinness

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Koncert maratonik i fëmijëve për Guinness   Tue Jun 09, 2009 2:06 pmNjëzet fëmijë nga qyteti rumun Kluz kanë kënduar për 12 orë më shumë se 200 këngë, me të cilën gjë kanë vendosur rekord të ri botëror për koncertin më të gjatë të fëmijëve në histori.

Duke filluar nga e diela në mëngjes, fëmijët në mes moshave gjashtë e gjashtëmbëdhjetë vjeç kanë kënduar këngë në gjuhën rumune, angleze, franceze, italiane, gjermane dhe turke, në koncertin maratonik të mbajtur në parkun në qendër të qytetit Kluzit.

Fëmijët këngëtarë kishin ushtruar për këtë tentim gjatë tërë muajit maj. Në pajtim me rregullat e Librit të rekordeve Guinness, ata kanë bërë pauza individuale prej 10 minutash çdo një orë, derisa vendin e atij që ka munguar e ka zënë fëmija tjetër.

Pas pranimit të diplomës nga përfaqësuesit e Librit të rekordeve Guinness, fëmijët kanë kënduar edhe gjysmë ore, duke performuar këngë popullore rumune.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Koncert maratonik i fëmijëve për Guinness
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: