...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Del për cigare në ballkon, bllokohet në brekë e bluzë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Del për cigare në ballkon, bllokohet në brekë e bluzë   Tue Jun 09, 2009 2:09 pmNjë australian ka mbetur tri orë i bllokuar në ballkon pasi që ka dalë për ta ndezur një cigare. Dera i është mbyllur për shkak të aklimatizimit dhe më nuk ka mundur të hyj brenda...

Zjarrfikësit australianë kanë ardhur në ora nëntë të mëngjesit për të shpëtuar 41-vjeçarin Kyle Kim i cili nuk ka gjetur asnjë mënyrë për të hyrë prapë në banesën e tij nga ballkoni. Duke tymosur cigare e ka kuptuar se ishte bllokuar në katin e gjashtë të ndërtesës së tij në qytetin Darwin.

“I mbylla dyert sepse kisha aklimatizimin të aktivizuar. Papritmas dyert nuk mund të hapeshin më. Më pushtoi një ndjenjë shumë e keqe”, ka thënë ai.

I veshur vetëm në brekë të kaltra dhe bluzë ngjyrë hiri, Kim ka filluar të bëj panik sepse i është dashur të shkoj në punë në ora shtatë. Natyrisht, ai nuk e kishte as celularin me vete, prandaj kishte filluar t’i thërras kalimtarët nga ballkoni.

“Ka qenë një gjë e tmerrshme”, ka shtuar Kim.

Më në fund nga ndërtesa fqinje ka dalë një grua me emrin Rachel. E ka lutur atë të thërras për ndihmë. Pasi që kanë arritur policia dhe zjarrfikësit janë grumbulluar edhe një masë e madhe e njerëzve. Kim nuk ka mundur ta besojë pse janë grumbulluar aq shumë.

“Tani nuk po e ndiej veten aspak rehat në këtë banesë”, ka pranuar Kim i cili në qytetin Darwin është zhvendosur vetëm para tri javëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Del për cigare në ballkon, bllokohet në brekë e bluzë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: