...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qysh mi kqyr a e kemi HDD e lodht!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Qysh mi kqyr a e kemi HDD e lodht!   Tue Jun 09, 2009 2:18 pm

1.Shkojm:
Start / Run / shkruni cmd / enter.

Tash :
e shtypin C: edhe enter

Tash:
e shkruni ket kod "chkdsk" pa thojza edhe enter

Tash:
pritni pak deri sa PC ta kryen punen e vet, pasi te kryn Pc punen e vet en fund i shfaq rezultatet....

Tash:
rezultati i cili na nevoitet neve eshte "bad sectors" dhe nese qeky bad sectors eshte 0 KB atehere HDD edhte ne rregull.
Ja keshtu duket i imi - 0 KB in bad sectors


2.Së pari ja fillojm kështu My Computer >> Local Disc :C >> Windows >> System 32 >> Oobe >> Images >> Title
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Qysh mi kqyr a e kemi HDD e lodht!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: