...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)   Tue Jun 09, 2009 2:34 pm

Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

--------------------------------------------------------------------------------

Beni kompjuterin tuaj te flas:
Hapni notepadin
Kopjoni kete tekst dhe vendoseni ne dokumentin e notepadit:

Cito:
Dim msg, sapi
msg=InputBox("Shkruaje tekstin këtu","Talk it")
Set sapi=CreateObject("sapi.spvoice")
sapi.Speak msg

Ruajeni dokumentin me prapashtesen .vbs
Pastaj hapeni dokumentin e ruajtur, ne hapsiren e treguar shkruajeni tekstin e deshiruar, dhe klikoni talk it.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: