...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe prostitutat e kanë ditën e tyre

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Edhe prostitutat e kanë ditën e tyre   Tue Jun 09, 2009 4:45 pmQysh prej vitit 1975, 2 qershori shënohet si Dita ndërkombëtare e prostitucionit, kur të punësuarat në industrinë e seksit ngritin zërin për respektimin e të drejtave dhe profesionit të tyre.

Të punësuarat në industrinë e seksit nga qyteti i Sydneyt kanë vendosur që Ditën ndërkombëtare e prostitucionit, 2 qershorin, të protestojnë për shkak të çmimit të lartë të hapësirës së reklamimit në gazetat lokale.

Shoqata “Scarlet Alliance” që përfaqëson interesat e tyre, dëshiron që të votohet ligji kundër diskriminimit për t’u mbrojtur të punësuarat në industrinë e seksit, sepse vlerëson se aktualisht anëtaret e saj janë viktima të marrëdhënieve të pandershme të bankave, qiradhënësve, pushtetit lokal dhe reklamuesve.

Prostituta Ivy McIntosh vlerëson se shpalljet për njerëzit e “fushës” së saj të veprimit paguhen tepër shtrenjtë.

''Paguaj tepër për pesë centimetra të shkretë në një shpallje'', shkruan në deklaratën e saj.

''Prostitucioni është ligjor në New South Wales dhe pse atëherë m’i paguajnë qindra dollarë për një reklamë në gazeta lokale kur tjerëve u paguajnë më pak se 100 dollarë?”, ka shtuar ajo.

Të punësuarit në industrinë e seksit, të veshur në të kuqe dhe me ombrella të kuqe, kanë demonstruar para ndërtesës së parlamentit të Australisë në këtë ditë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Edhe prostitutat e kanë ditën e tyre
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: