...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kryepeshkopi dënohet për shkak të zhurmës së kambanave të kishës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Kryepeshkopi dënohet për shkak të zhurmës së kambanave të kishës   Tue Jun 09, 2009 4:51 pmNjë kryepeshkop nga Phoenix është dënuar me dënim dhjetëditor me kusht sepse kambanat e kishës së tij janë tepër të zhurmshme sipas rregullave dhe standardeve të përcaktuara të qytetit për zhurmë.

Kryepeshkopi Richard Painter ka paralajmëruar se do të ankohet në vendimin e gjykatës.

Kambanat në katedralen “Cathedral of Christ the King” në veriperëndim të Phoenixit dëgjohen në fillim të çdo ore, prej orës tetë në mëngjes deri në ora tetë në mbrëmje. Bashkëqytetarët e kryepeshkopit janë ankuar se kambanat janë tepër të zhurmshme dhe se dëgjohen shpesh.

Përveç dënimit, gjykatësi ka vendosur që kambanat nuk guxojnë të janë më të zhurmshme sesa 60 decibela, dhe atë vetëm dy minuta në të dielën dhe gjatë festave kishtare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kryepeshkopi dënohet për shkak të zhurmës së kambanave të kishës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: