...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 poezi dashuriee

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lumi-g
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 457
Join date : 26/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: poezi dashuriee   Tue Jun 09, 2009 9:29 pm

NATE E ERET NATE E FTOHT TE KUJTOJ POR STE GJEJJ DOT NE TY KAM BETUR SHUM QUJTIME KU JE MBESHTJELLUR MOJ PIZHAMA IME lol! Smile Very Happy Arrow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dija-ylli
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 3
Join date : 08/01/2010

MesazhTitulli: Re: poezi dashuriee   Sat Jan 09, 2010 5:24 pm

Se kam ditur...
Më buzëqeshe në fillim
t`u afrova pa qëllim
të pëlqeva thjeshtësinë
ndaj dhe lidha miqësinë.
Në fillim e kam kuptuar
Mendova që nuk ka kuptim
që menjëherë të të them
të dua-a do të bëhet realizim.
Kam ëndërruar çdo natë për ty,
kurrë s`e kam menduar
se ëndërrat realizohen...
se yjet shndërrisin lart
e unë shkruaj për ty...
Sot e në mot-gjithëmonë e jotja!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dija-ylli
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 3
Join date : 08/01/2010

MesazhTitulli: Re: poezi dashuriee   Sat Jan 09, 2010 5:35 pm

Dashuria ime

U linde si feniks në zemrën time,
dhe zjarre përhape në shpirtin tim
ma mbushe jetën plot gëzime
e unë fitova një amshim.
O Zot, o shpirti im,
o jeta ime e shtrenjtë,
o fat i syve të mi, e gëzim,
kulm i dëshirave të mia-besim.
Para teje shpirti po shkrihet , e di,
dhe në vetmi zemra më tretet,
sikur të gjithë e din,
e mua vetëm të vdes më mbetet.
Më zgjove nga vdekja,
më the jeto,
preke shpirtin tim dhe i the gëzo,
e jetën time pa lumturi e le.
Po unë nuk do të vdes,
se dua të jetoj,
sa të jem gjallë do të pres,
do të jetoj edhe kur të vdes!
dija-ylli@hotmail.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dija-ylli
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 3
Join date : 08/01/2010

MesazhTitulli: Re: poezi dashuriee   Fri May 21, 2010 4:22 pm

Malli me kaploi per ty i dashur
nuk e di a duhet te te pres
kjo pritje me mbyti
nuk di a do te kete shprese.

Ndoshta po por kjo po po me mbyt
sa jam merzitur duke te te prit
eja mos mbaj inat
dashurija jone eshte e zjarrte.

Te pres deri ne amshim
te pres deri ne agim
e di ti do te vish
posi puhia e lehte
se pa ty mund edhe te vdes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: poezi dashuriee   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
poezi dashuriee
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Poezi-
Kërce tek: