...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 United konfirmon shitjen e Ronaldos

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: United konfirmon shitjen e Ronaldos   Thu Jun 11, 2009 10:11 pmManchester Unitedi ka konfirmuar se e ka pranuar një ofertë rekorde nga Real Madridi për superyllin portugez Cristiano Ronaldo.

Mbretërit janë në kërkim të lojtarit më të mirë në botë për vitin 2008 qe një kohë të gjatë, që nga momenti kur ia kishte deklaruar se ëndërron ta vesh fanellën e Realit, mirëpo deri më tani Djajtë e Kuq kanë refuzuar ofertat e Los Merengues.

Mirëpo, pas ardhjes së Florentino Perezit në krye të gjigantit spanjoll duket se çdo gjë është e mundur për Los Blancos.

Pas sigurimit të shërbimeve të superyllit brazilian Ricardo Kaka (për 65 milionë euro), Reali është pranë të sigurojë edhe shërbimet e Ronaldos për një shumë rekorde parash prej 80 milionë funtesh (94 milionë euro).

“Manchester Unitedi ka pranuar një ofertë rekorde prej 80milionë funtesh nga Real Madridi për Cristiano Ronaldon. Me kërkesë të Cristianos- i cili edhe njëherë ka shprehur dëshirën e tij për t’u larguar- dhe pas bisedimeve me përfaqësuesit e lojtarit, United është pajtuar që ta lejojë Real Madridin që të bisedojë me lojtarin”, shkruan në deklaratën zyrtare të Manchester United.

Gjithçka në lidhje me transferimin pritet të kompletohet deri më 30 qershor, kështu që nga sezoni i ardhshëm, Ronaldo do ta vesh fanellën e Real Madridit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
United konfirmon shitjen e Ronaldos
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: