...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 F1 rrezikon të ndahet më dysh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: F1 rrezikon të ndahet më dysh   Fri Jun 19, 2009 1:05 pm

Formula 1 është zhytur në krizën më të madhe në 60 vite me tetë nga 10 ekipet që kanë zbuluar planet e krijimit të një kampionati të ri.

Asociacioni i skuadrave FOTA ka thënë se BMW-Sauber, Brawn, Ferrari, McLaren, Red Bull, Renault, Toro Rosso dhe Toyota ishin të bashkuara në vendimin i cili do ta ndante sportin më dysh nëse FIA nuk pranon kushtet e tyre.

“Ekipet nuk mund të vazhdojnë të komprometojnë vlerat fundamentale të sportit dhe kanë vendosur të ndryshojnë kushtet për kampionatin botëror 2010. Ekipet nuk kanë asnjë zgjidhje tjetër përveçse të fillojnë përgatitjet për një kampionat të ri, që do të nxjerrë në pah vlerat e pjesëmarrësve dhe partnerëve”, thuhet në deklaratë.

Të gjitha ekipet tjera, me përjashtim të Williams dhe Force India, kanë paraqitur kushtet për rregullat e sezonit 2010, dhe me mosarritjen e marrëveshjes me FIA, krijimi i një kampionati të ri është i pashmangshëm.

FOTA thotë se seria e re e garave do të inkurajojë më shumë anëtarë, do të dëgjojë dëshirat e fansave dhe do të ketë një qeverisje më transparente. Asociacioni i skuadrave po ashtu ka premtuar ‘uljen e çmimeve për spektatorët, partnerët dhe aksionarët tjerë të rëndësishëm’.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
F1 rrezikon të ndahet më dysh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: