...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Seat Leon Cupra R vjen deri në fund të vitit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Seat Leon Cupra R vjen deri në fund të vitit?   Fri Jun 19, 2009 1:11 pmSipas informacioneve të fundit, deri në fund të vitit në treg do të duhej të arrinte versioni më i fuqishëm i versionit kompakt të Seatit. Bëhet fjalë për versionin R të Cupra të cilin do ta fuste në lëvizje motori 2.0 TSI me 269 kuaj fuqi.

Gjithsesi bëhet fjalë për motorin 2.0 nga modeli Scirocco R të Volkswagen, derisa integrimi i tij pritet të bëhet edhe në Golf R. Përveç fuqisë prej 269 KF, ky motor zhvillon edhe momentin maksimal të rrotullimit prej 350 Nm. Të gjitha këto shifra e bëjnë që Leon Cupra të arrijë shpejtësinë prej 0 deri në 100 km/h për rreth 6 sekonda.

Ndryshe, motori do të jetë i çiftëzuar me marshin mekanik prej gjashtë shpejtësish, derisa në versionin opsional në ofertë do të duhej të gjendej edhe ai DSG me lidhje të dyfishtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Seat Leon Cupra R vjen deri në fund të vitit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: