...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te modifikojme lojrat per celular

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lumi-g
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 457
Join date : 26/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Si te modifikojme lojrat per celular   Sat Jun 20, 2009 1:49 pm

Metal Slug
Pasi e shkarkojme e hapim lojen me WinRAR dhe ne te dalin filet e lojes.
Do shohim se do kemi foto , tekste , file audio etj
Per te ndryshuar logot e lojes , i ekstraktojme filet ne desktop dhe e hapim foton qe duam, me photoshop dhe e modifikojme sipas deshire
Pastaj e ngarkojme ne winrar
Ndersa kemi edhe disa file qe mund te jene ose me emrin lang ose en ose i kemi ne format txt ose lng.
Keto file permbajne gjuhene e lojes .
Psh kur hap fajlin kemi fjalen "PLAY" . Ate e ndryshojme dhe e bejme "Luaj"
Te njejten gje bejme dhe me fjalet e tjera dhe keshtu e kthejme lojen ne gjuhen shqip
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te modifikojme lojrat per celular
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: