-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Administrator

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

Sampdoria shkatërron Regginën Empty
MesazhTitulli: Sampdoria shkatërron Regginën   Sampdoria shkatërron Regginën I_icon_minitimeSun May 10, 2009 10:23 am

Reggina e ka përkeqësuar edhe më shumë mundësinë e qëndrimit në Serie A, pasi e gjendur me 10 lojtarë për pjesën më të madhe të lojës, pësoi me rezultat 5-0 në ndeshjen e sotme të zhvilluar në fushë të Sampdorias.

Daniele Dessena ishte ai që hapi rezultatin duke shënuar që në minutën e parë të lojës, ndërsa situata u përkeqësua për mysafirët kur në minutën e 19-të mbetën me 10-lojtarë në fushë, pas përjashtimit me karton të kuq të Carlos Valdez, për shkak të faullimit si lojtar i fundit ndaj Giampaolo Pazzini.

Pas 31 minutash lojë, Dessena dyfishoi rezultatin, ndërsa pas pesë minutash të tjera, një goditje e Gennaro Delvecchio u devijua nga mbrojtësi Gleison Santos për të përfunduar në rrejtën e portierit të Regginës, Puggioni.

Edhe pjesa e dytë filloi si e para, kur i riu Guido Marilungo shënoi golin e katërt me t’u kthyer në fushë pas pauzës (46’), ndërsa Giampaolo Pazzini vulosi rezultatin në minutën e 52-të të lojës.