...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Csdm + Bot ( Lan )Actions !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lumi-g
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 457
Join date : 26/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Csdm + Bot ( Lan )Actions !   Thu Jul 09, 2009 9:23 am

Tuto per me bo Deathmatch me bota LAN dmth ti me kriju server ( Counter Strike 1.6)....

1. Downloadoje amxmodx pi
Kodi:
www.amxmodx.org/downloads.php
Qele edhe instaloje normal next next install, tona kur t'instalohet t'vet me qel 1 installer tjeter, qele at, bone next, tona kur tdalin nja 3-4 sene mi zgedh truse Select Mod Directory, kur tdale 1 dritare e vogel per me gjet naj folder, gjeje folderin cstrike, tona aty te Game, zgedhe Counter-Strike, edhe truse OK, tona ajo instalohet.

2. Downloadoje DEATHMATCH pluginin per amxmodx prej:
Kodi:
http://www.bailopan.net/csdm/files/csdm-2.1.1.zip
Qele fajllin me WINRAR edhe boni krejt fajllat extract me naj folder ku t'dush, p.sh me naj follder n'MY Document "deathmatch". Follderin addons e bon copy krejt edhe e bon paste n'cstrike follderin tan. Edhe instalohet DEATHMATCH PLUGINI.

3. Downloadoji botat podbot prej:
Kodi:
http://filebase.bots-united.com/index.php?action=download&id=401
Qele fajllin e downloadum me WINRAR. Follderin "podbot" bone copy edhe bone paste te "addons" follderi qi gjindet te "cstrike". Tona shko te "addons/metamod/plugins.ini" edhe bone paste qiket fjali krejt komplet (PA THOJZA)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Csdm + Bot ( Lan )Actions !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Games-
Kërce tek: