...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 The Encyclopedi Of Airbrush Technicues

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: The Encyclopedi Of Airbrush Technicues   Mon May 11, 2009 11:41 am

The Encyclopedia of Airbrush Techniques

--------------------------------------------------------------------------------M. Leek, «The Encyclopedia of Airbrush Techniques»
Running Pr | ISBN: 1561383538 | 1995 | PDF | 176 pages | 21.4 MB

A complete A-Z visual directory of airbrushing techniques and how to use them. Using step-by-step demonstrations and the work of a wide variety of professional artists, this book explores all the major methods of working. An initial techniques section shows how basic forms are built up - with guidance on casting shadows, masking, highlighting, ghosting, haloing and more. An inspirational gallery of original work is included with many ideas which will help improve skills and develop individual styles. This comprehensive, informative encyclopedia, is a valuable to addition to the artist's bookshelf


Kodi:

Kodi:
rapidshare.com The_Encyclopedia_of_Airbrushing_Techniques.pdf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
The Encyclopedi Of Airbrush Technicues
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: