...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SIguroni pc-n tuaj nga rreziqet e shumta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: SIguroni pc-n tuaj nga rreziqet e shumta   Tue May 12, 2009 4:09 pm

K?tu po ju sjellim disa masa paraprake q? duhen marr? p?r ta mbajtur kompjuterin t? sigurt? karshi rreziqeve online, si viruse, krimba apo trojan?:


- Instaloni nj? program antivirus n? kompjuter.

- Tregohuni kujdes ndaj bashk?ngjitjeve q? ju vijn? n? e-mail nga burime a persona t? panjohur. E-maili ?sht? burimi kryesor p?r viruse, krimba dhe trojan?.

- Kujdes me shkarkimet q? ju d?rgojn? p?rmes aplikacioneve t? bashk?bisedimit (si MSN Messenger apo Yahoo Messenger).

- P?rzgjidhini mir? vendet nga ku shkarkoni n? Internet; shum? prej krijuesve t? viruseve dhe krimbave p?rdorin programet falas p?r t? fshehur aplikacionet e d?mshme.

- Sigurohuni q? kompjuteri t? ket? t? instaluara t? gjitha shtojcat dhe rinovimet e nevojshme (n?se p?rdorni Windows, shkoni tek faqja e Windows Update dhe instaloni gjith? shtojcat p?r t? cilat ka nevoj? sistemi i shfyt?zimit).

- Kontrollojeni imt?sisht p?r viruse ?do disk q? futni n? kompjuter dhe ?do shkarkim t? ri p?rpara se ta hapni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
SIguroni pc-n tuaj nga rreziqet e shumta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: