...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0   Thu Apr 23, 2009 4:04 pmPikërisht siç ju kemi paralajmëruar më herët, Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG), organizata e cila qëndron prapa zhvillimit të këtij transferimi të dhënave, ka publikuar të gjitha detajet.

Janë dy gjëra themelore të versionit të ri të Bluetooth, me emërtimin e plotë Bluetooth 3.0+High Speed: përmirësimi, respektivisht zvogëlimi i shpenzimi të energjisë së pajisjes e cila do të mbështesë bartje shumë më të shpejtë të dhënave në mesin e pajisjeve.

Më thjesht, Bluetooth 3.0 sikur edhe sot do të përdoret për lidhjen e dy pajisjeve përkatëse, mirëpo nëse të dyja pajisjet mbështesin lidhjen WiFi, atëherë bartja e të dhënave do të kryhet me anë të këtij protokolli.

Të gjitha pajisjet e vjetra do të mund të lidhen me ato të cilat do të paraqiten për Bluetooth 3.0, derisa produktet e para të këtij lloji i kanë paralajmëruar prodhuesit Atheros e Broadcom. Zgjidhjet e para komerciale të cilat do të punojnë në Bluetooth 3.0, sipas paralajmërimeve, mund t’i presim për rreth nëntë deri në 12 muaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Publikohen specifikat zyrtare të Bluetooth 3.0
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: