...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hakerët sulmojnë rrjetin Facebook

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albvera
Anetar 10%
Anetar 10%
avatar

Numri i postimeve : 27
Join date : 11/05/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Hakerët sulmojnë rrjetin Facebook   Sat May 16, 2009 8:45 pmHakerët sulmojnë rrjetin Facebook
Hakerët kanë kryer sulm në 200 milionë njerëz, përdorues të rrjetit Facebook, duke arritur që me sukses të bëjnë për veti disa të dhëna me të cilat nuk do t’i lënë rehat anëtarët e këtij rrjeti jashtëzakonisht të popullarizuar online.
"Faqet aktualisht janë duke u pastruar nga dëmi të cilin e ka shkaktuar sulmi”, ka pohuar zëdhënësi i Facebookut, Barry Schnitt. Numri i llogarive të vjedhura të përdoruesve tani për tani është i panjohur.

Hakerët deri tek të shifrat kanë ardhur ashtu që kanë depërtuar në llogaritë e përdoruesve të Facebook, nga llogaritë e tyre të e-maileve u kanë dërguar e-maila miqve të tyre në të cilët u kanë bërë thirrje të klikojnë në lidhjet e rrejshme të faqeve të internetit.

Qëllimi i këtyre sulmeve është vjedhja e identiteteve dhe dërgimi i e-mailave spam.

Schnitt ka thënë se ekipi i sigurisë së Facebook beson se hakerët kanë për qëllim të bëjnë bashkë një numër të madh të identiteteve, e më pas t’i përdorë ato llogari gjatë dërgimit të e-mailave spam, për t’iu dërguar reklama të ndryshme anëtarëve të Facebookut.

www.facebook.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Albveraa.tk
 
Hakerët sulmojnë rrjetin Facebook
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: