...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows 7 zyrtarisht vjen më 22 tetor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Windows 7 zyrtarisht vjen më 22 tetor   Tue Jun 09, 2009 1:45 pmThashethemet e fundit që ndërlidhen me sistemin më të ri operativ nga Microsoft kanë theksuar se Windows 7 në versionin e tij përfundimtar do të paraqitet në janar të vitit 2010, apo në rastin më të mirë gjatë festave të fundvitit.

Mirëpo, Microsoft tani ka vendosur të zgjidh misterin dhe ka caktuar datën e daljes në treg më 22 tetor.
Ekipi i zhvillimit të Windows 7 do të duhej që punën e vet ta kryej gjatë muajit korrik, kur edhe kopjet e para do t’u dorëzohen prodhuesve të kompjuterëve. Shitja me pakicë e këtij sistemi operativ fillon më 22 tetor, mirëpo ende nuk dihet për çfarë çmimi.

Windows 7 vjen vetëm 33 muaj pasi që në janar të vitit 2007 është paraqitur Vista, për dallim nga periudha kohore në mes Windows XP dhe daljes së Vistas që ishte pesë vite.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Windows 7 zyrtarisht vjen më 22 tetor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: