...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta komplimojm Exploit C/C ++

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TRo0PiX
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 152
Join date : 21/04/2009

MesazhTitulli: Si ta komplimojm Exploit C/C ++   Tue May 12, 2009 3:14 pm

Ne kete tutorial apo mesim do tju tregoj se si me i kompiluar C dhe C++ exploitet (ne Windows).

Per te gjetur exploitet mund te perdoruni keto faqe:

- Google.com
- Securiteam.com
- K-otik.com
- Astalavista.box.sk
- Coromputer.net
- Securityfocus.com

HAPI 1: Per ti komipluar ato duhet me pas nje program ( c & c++ compiler ) psh "Cygwin" te cilin mund ta sh***kojme nga ketu:

Download: http://sources.redhat.com/cygwin/setup.exe

HAPI 2: Tani vazhdoni keshtu si ne fotografi. Foto jane te Setupit te "Cygwin" ...

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 510x395.


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 510x394.


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 508x394.


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 510x394.


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 510x394.


Kliko Ketu për ta rrit foton full.


Kliko Ketu për ta rrit foton full.


Kliko Ketu për ta rrit foton full.


Kliko Ketu për ta rrit foton full.


HAPI 3: mbasi qe e keni intaluar programin ju duhet ta kompiloni exploitin, vendoseni exploitin ne kete direktrium C:\cygwin\bin ateher shko keshtu: - Start - Run - cmd
Ateher ne dritaren e dosin shkruaje keshtu

CD c:\cygwin\bin
gcc 5000.c -o 5000.exe

SHPJEGIM: 5000.c eshte emri i exploitit aty ku eshte 5000.c ti e vendos emriniexploiti.c dhe ajo 5000.exe ja vendos emriiexploitit.exe

HAPI 4: Tani ju keni komiluar exploitin dhe shkoni perseri keshtu: Start - Run - cmd
Ateher ne dritaren e dosit e shkruani keshtu perseri CD c:\cygwin\bin dhe tani vendosin emriiiexploitit.exe dhe enter ather nvaret se si punon exploiti dhe e perdor ate !


Si ti kompiloj exploitet ne shell apo *unix ?

Leht shume nes eke root hy ne root dhe e merr 1 exploit qe eshte ne c apo c++ me komanden wget www.adresa.com/exploitit.c dhe ja bon kete komand

cc -O exploiti.c -s -o exploiti

dhe u krye tani ja bon ./exploiti dhe aty duhet met tregua exploiti se cka me ba !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta komplimojm Exploit C/C ++
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: