...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 De Rossi: Transferimi i Ronaldos tregon se po mbesim mbrapa

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: De Rossi: Transferimi i Ronaldos tregon se po mbesim mbrapa   Thu Jun 11, 2009 10:05 pm

Mesfushori italian i Romës, Daniele De Rossi, ka paralajmëruar për dobësimin e Serie A, duke thënë se skuadrat italiane nuk mund të garojnë me ato spanjolle dhe angleze në cilindo nivel.

“Skuadrat angleze dhe spanjolle janë në një planet tjetër. Thjeshtë mund të bazoheni në finalen e Ligës së Kampionëve (Barcelona - Manchester United)”, ka thënë italiani.

De Rossi mendon se largimi i Kaka nga Serie A dhe kalimi (në pritje) i Cristiano Ronaldos te Real Madridi për një shumë marramendëse parash, tregon dominimin e këtyre skuadrave në raport me skuadrat italiane.

“Ronaldo? Disa shifra janë jashtë kësaj bote, mirëpo pa retorikë, ky është futbolli. Lojtarët të cilët janë më të mirët në botë, siç është Messi, ndoshta vlejnë aq para”.

“Dallimi ekonomik ndërmjet një klubi italian dhe ndonjë klubi të huaj (anglez dhe spanjoll) është i madh dhe do të thellohet edhe më shumë në të ardhmen. Vetëm Interi mund ta mbajë hapin me të tjerët”, ka shtuar mesfushori romak.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
De Rossi: Transferimi i Ronaldos tregon se po mbesim mbrapa
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: